Victor elitsatsar till OS 2018 och VM 2019!
Som de flesta vet har Östersund fått uppdraget att arrangera Världsmästerskapen i skidskytte 2019! Då vill Victor Agesstam kliva i landslagsdressen och vara med!
I november börjar säsongens uttagningstävlingar. Då är målsättningen att få åka IBU-tävlingar (under världscupen) och kanske även någon eller några världscuptävlingar! Så det märks att Victor har en stark Framtidstro inför sin elitsatsning!
Det finns mer att berätta om Victor Agestam från Kläppe/Hallen! Men det gör vi i vår papperstidning 321an.se Magasin! Tidningen kommer ut den 29 oktober. Numret kommer att bli ett heltäckningsnummer och tryckas och delas ut i mer än 2500 ex i ett stort område runt väg 321! Bor du på annat håll och vill ha tidningen så hör av dig till Allhuset, 321an tel 0643-30 000!

Gillade du denna artikeln?
Stöd gärna 321an.se genom att bli månadssponsor eller genom att Swisha valfri summa till 123 311 38 18.
Vad tycker du?